Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wypoczynek w Trójmieście | Gdańsk 2013

Turystyczne atrakcje Trójmiasta

Trójmiasto to można by powiedzieć kompleks trzech zintegrowanych ze sobą miast. Są to Gdynia, Sopot, Gdańsk. Łączy je wiele rzeczy między innymi bezpośredni dostęp do morza i fakt, że są to nadmorskie kurorty wypoczynkowe, gdzie zjeżdża co roku cała masa turystów. Przyciągają ich urokliwe, czyste i bezpieczne plaże, komfortowe warunki spędzania czasu, atrakcje przygotowywane specjalnie dla odwiedzających Trójmiasto oraz festiwale, różnego rodzaju imprezy no i oczywiście zabytki warte zobaczenia i zwiedzenia.

Trójmiejski zespół wypoczynkowy położony jest nad Zatoką Gdańską, dlatego też głównym jego ośrodkiem jest Gdańsk, jako miejsce pobytu rzeszy turystów, odwiedzających go nie tylko latem, ale także wiosną, jesienią czy nawet zimą. Wspomniany obszar Trójmiasta to powierzchnia ponad 400 km2 a od roku 2007 ma on prawnie potwierdzoną dzięki Karcie Trójmiasta, oficjalną nazwę, która odtąd nie jest już tylko mianem potocznie używanym.

U samej góry na mapie znajduje się Gdynia, miasto zamieszkiwane przez około 127 tys. mieszkańców. Posiada port z terminalem promowym, skąd odpływają promy w stronę miast skandynawskich. Ponadto istnieje tam wiele przystani morskich. Na przybywających turystów czekają rozległe nadmorskie tereny spacerowe z Molo Południowym, gdzie zwiedzić można Akwarium Gdyńskie, liczne ścieżki rowerowe i szlaki wędrowne.

Gdynia posiada 4 wyznaczone letnie kąpieliska: Śródmieście, Redłowo, Orłowo i Babie Doły. Gdynia to również ośrodek kulturalny, bowiem co roku (od 2010 w maju) odbywa się tam Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Najmniejszym miastem Trójmiasta, znajdującym się po środku jest Sopot. Najbardziej znany za sprawą słynnego molo i Sopot Festivalu. Na turystów tam przybywających czeka wiele atrakcji w postaci licznych imprez cyklicznych organizowanych w plenerze, głównie festiwali muzycznych i filmowych oraz obiektów do zwiedzania o charakterze turystycznym i historycznym jak na przykład: Trójmiejski Park Krajobrazowy, Latarnia Morska, Krzywy Domek, Kościół Zbawiciela czy Zakład Balneologiczny.

Sopot może się także pochwalić pięciogwiazdkowymi hotelami, no i oczywiście drewnianym molo spacerowym najdłuższym w Europie liczącym 512 metrów. Jak widać wakacje w Trójmieście to wiele atrakcji i niespodzianek czekających na turystów. W Gdyni, Sopocie czy w Gdańsku wypoczynek to świetna zabawa i samo zdrowie.