Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wypoczynek w Gdańsku | Gdańsk 2013

Wypoczynek i sporty wodne w Gdańsku

Wielu z nas planując urlop nad morzem zastanawia się, które miasto wybrać na cel swej podróży. My bez wahania możemy podpowiedzieć, że Gdańsk! Po pierwsze ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową z licznymi atrakcjami dodatkowymi a po drugie jest miastem kolorowym, oddychającym historią tak tą średniowieczną, jak i współczesną oraz pełnym wspaniałych zabytków.

Nikt tam nie może się nudzić o żadnej porze roku a zwłaszcza latem, kiedy sezon w pełni pozwala na wypróbowanie swoich sił w sportach wodnych i powrót do domu z piękną opalenizną. Ustalając warunki wyjazdu do Gdańska najpierw przeliczymy z pewnością środki pieniężne a w dalszej kolejności trzeba będzie pomyśleć o noclegu. Dobrze jest zatroszczyć się o niego odpowiednio wcześnie, ponieważ trójmiejskie plaże zawsze w wakacje przeżywają najazd turystów z całego kraju a także zagranicy.

Do wyboru mamy doskonałe i bardzo luksusowe hotele, kwatery prywatne i apartamenty na Starym Mieście. Ceny są bardzo różne w zależności od standardu i dostępu do dodatkowych atrakcji, jakie oferują poszczególne obiekty. Szczególnie warta polecenia na wypoczynek nad Bałtykiem jest Wyspa Sobieszewska. To jedna z największych tego typu położona na polskim morzu i wytworzona w całości dzięki działalności człowieka.

To miejsce bardzo ekologiczne a jej walory przyrodnicze sprawiają, że można odpocząć na łonie natury z dala od zgiełku nieraz bardzo zatłoczonych plaż. Wyspa ta jest prawdziwym rajem dla osób lubiących spędzać czas na pieszych wędrówkach, jeżdżąc rowerem lub tych, którzy uwielbiają sporty wodne. Znajduje się tam kompleks budynków należących do jednego ze znanych ośrodków wypoczynkowych, gdzie turyści mają do dyspozycji 40 murowanych domków, 12 drewnianych oraz pole namiotowe.

W otoczeniu zieleni da się świetnie wypocząć za dnia zażywając kąpieli morskich i spacerów a wieczorem wspólnych zabaw i biesiad przy ognisku lub grillu. Plaże wyspy Sobieszewskiej są w wielu miejscach strzeżone toteż można swobodnie i bez obaw pływać w morzu, czy pożeglować na łódce.

Natomiast dla osób wolących wypoczynek wodny na basenie Gdańsk oferuje naukę pływania, kursy nurkowania, aqua aerobic czy aqua fitness. Do ciekawszych form spędzania wolnego czasu dostępnych w trójmiejskich kurortach między innymi w Gdańsku są narty wodne, surfing, wakeboarding, czyli połączenie nart wodnych, surfingu i snowboardu. Warto popróbować, może poczujemy dryg do jednej z tych dyscyplin.